آزمون PTE Academic نتایج بسیار قابل اعتمادی ارائه می‌دهد.

برای دسترسی به کارنامه آزمون میتوانید به حساب کاربری آنلاین خود در سایت Pearson مراجعه کنید. پس از اتمام آزمون، زمانی که کارنامه شما آماده باشد از طریق Email مطلع خواهید شد که نتایج شما آماده میباشد. برای مشاهده کارنامه آزمون میبایست وارد حساب myPTE خود که برای ثبت نام آزمون ایجاد کرده بودید شوید.

برای ارسال کارنامه‌تان به موسسات مختلف، میبایست وارد حساب myPTE خودتان شوید و سپس با مشخص نمودن نام موسسه، نتایج خود را ارسال کنید.

همانطور که قبلا اشاره شد، میزان تسلط و مهارت شما در این آزمون بر اساس استاندارد GSE سنجیده می‌شود که همانند شکل زیر در مقیاس 10 تا 90 میباشد. علاوه بر این، با توجه به شکل زیر می‌توانید نمرات آزمون PTE را با آزمون IELTS و TOEFL iBT معادل‌سازی کنید:

همانطور که مشاهده میشود، نمره 50+ معادل نمره 6 در IELTS ، نمره 65+ معادل نمره 7 در IELTS و نمره 79+ معادل نمره 8 در IELTS می‌باشد.

کارنامه آزمون PTE Academic شما شامل اطلاعات زیر می‌باشد:

 1. اطلاعات شخصی به همراه عکس (عکس در روز آزمون در مرکز برگزاری آزمون از شما گرفته می‌شود)
 2. Test Registration ID و Score Report Code
 3. نمره‌‌ی Overall Score شما
 4. و در نهایت عملکرد و نمره شما در مهارتهای زبان شامل:
  1. Communicative Skills
   1. Listening
   2. Reading
   3. Speaking
   4. Writing
  2. Enabling Skills
   1. Grammar
   2. Oral Fluency
   3. Pronunciation
   4. Spelling
   5. Vocabulary
   6. Written Discourse

توجه نمایید برای مقاصد مهاجرتی تنها نمرات شما در Communicative Skills مورد نظر میباشد. اگر در تمامی مهارت‌های Speaking، Writing، Listening و Reading نمره‌ی مهارتهای Communicative شما بالاتر از 65  باشد، به اصطلاح شما موفق به کسب PTE 65+ شده‌اید؛ توجه نمایید، ممکن است تمامی مهارتهای Communicative شما بیشتر از 65 باشد، ولی یک یا چند نمره شما در مهارت‌های Enabling کمتر از 65 باشد، که تاثیری در امتیاز مهارتی شما نخواهد داشت؛ و به همین ترتیب برای PTE 79+ یا PTE 50+.

دقت نمایید، اگر 3 مهارت Communicative شما بیشتر از 79 باشد، و فقط یکی از آنها کمتر از 79 باشد، امتیاز PTE 79+ برای شما لحاظ نخواهد شد. بنابراین منظور از PTE 79+ اینست که شما توانسته‌اید در تمامی مهارتهای Communicative نمره‌ای بالاتر از 79 یا مساوی با 79 کسب نمایید.

توجه نمایید آزمون PTE Academic یک آزمون Integrated English Test می‌باشد، به این معنی که در یک سوال ممکن است بیشتر از یک مهارت شما مورد ارزیابی قرار بگیرد – بر خلاف آزمون IELTS که یک Independent English Test می‌باشد، بعنوان مثال در بخش Speaking آزمون IELTS تنها مهارت Speaking شما نمره‌دهی می‌شود؛ در حالی که در آزمون PTE در بخش Speaking با توجه به نوع طراحی سوالات در تسک‌های مختلف ممکن است علاوه برای مهارت Speaking شما، مهارت‌های Reading یا Listening نیز نمره‌دهی شوند.

 

تماس با ما

تماس با ما

آدرس ما

اصفهان - فولادشهر - ب5 - پارکینگ 29 - ورودی 425 پلاک 211

پست الکترونیکی ما

[email protected]
[email protected]

تماس با ما

+983152636356
+989023198946